Klub cyklistů Konrad Vratislavice
FB Pivovar Konrád

Přebor ovládl Dvorský

23. 2. 2019 se uskutečnil přebor NAC a na lyžích. Startovalo se s hendikepy dle věku a stylu. Jako první vyrazil na tať 71letý Ladislav Drška s Ladislavem Špulákem, 8 minut po něm startovalo jako poslední trio Svoboda, Pavlíček, Vízek. Závod se jel na 15km což znamenalo 2kola okolo přehrady se startem na Vládní cestě.

Jak se vše vyvíjelo. Po prvním kole se na špici vytvořila tříčlenná skupinka Petr Srnec, Petr Jeřábek, Ota Dvorský, v těsném závěsu skupinku stíhal vytrvalec Ruda Havrda. Ve sjezdu od Závor si v závěrečném kole vytvořily bruslaři Dvorský, Jeřábek náskok před klasikářem Srncem. Srnec v kopci od přehrady bruslaře dojel a skupina byla 2km před cílem opět pohromadě. Dramatický závod rozhodl Ota Dvorský mocným nástupem zhruba 1km před cílem. Tento nástup jeho soupeři nezachytili. Za vítězným Dvorským dojel Jeřábek. Srnec třetí pozici těsně udržel před nenápadně se blížícím Rudou Havrdou. Ota Dvorský se ve svých 50. letech dočkal svého prvního vítězství na lyžařském přeboru NAC.

Se závodem byli všichni účastníci spokojeni a dojmy se závodu si sdělovali po závodě v nově zrekonstruovaném kiosku na Maliníku.